Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | tysk flag engelsk flag |

Region SyddanmarkTil forsiden

Klyngekontaktpersoner

I Region Syddanmark er Hjerteløberne i nogle områder organiseret i lokale klynger. Det samme gjorde sig gældende i den tidligere førstehjælpsordning Danmark Redder Liv. 

Klyngerne giver mulighed for erfaringsudveksling, sparring og rekruttering.

Du kan se kontaktoplysninger på klyngekontaktpersonerne her: 

 

Aabenraa

Sdr. Hostrup, Hostrupskov, Felsted, Bovrup, Varnæs
Bjørn Rasmussen
Tlf. 20204755
Email: rasmusbear@gmail.com
 
Aabenraa (6200)
Bjørn Rasmussen
Tlf. 20 20 47 55
Email: rasmusbear@gmail.com
 
Kruså-Padborg
Vivian Nielsen
Tlf. 21900303
Email: Agerglimt13@mail.dk
 

Assens

Assens by
Lars Lundbæk
Tlf. 42952878
Email: larslundbaek@gmail.com
 
Tommerup (5690)
Troels Beck
Tlf. 20662649
Email: Trbeck45@gmail.com
 
Vissenbjerg (5492)
Thomas Munter Emiliussen-Broberg
Tlf. 31201784
Email: thomas_emiliussen@hotmail.com
 
Ebberup by
Mathias Askov Holst
Tlf. 31541995
Email: m87holst@gmail.com
 

Billund

Billund-Grindsted
Torben Mørk
Tlf. 30700912
Email: torben@moerk.it
 

Esbjerg

Gørding
Martin Roland Pedersen
Tlf. 60134314
Email: martin@goernoget.dk
 
Esbjerg-området
Patrick Thomsen
Tlf. 26371528
Email: patrick_thomsen49@live.dk
 

Faaborg-Midtfyn

Broby
Helene Heldgaard
Tlf. 0
Email: 5672helene@gmail.com
 

Fanø

Fanø
Mikkel Jørgensen
Tlf. 40827740
Email: mjbyg2@gmail.com
 

Fredericia

Fredericia
Carsten Madsen
Tlf. 40321222
Email: Carsten.madsen@trekantbrand.dk
 

Haderslev

Vojens, Skrydstrup
Per Strauss
Tlf. 51294849
Email: per.strauss@youmail.dk
 

Kerteminde

Nordøstfyn
Henning Rasmussen
Tlf. 24605272
Email: gronningen35@live.dk
 
Dalby
Tommy Nielsen
Tlf. 23989359
Email: brandtnielsen@dbmail.dk
 

Kolding

Aller, Stubbum, Vejstruprød, Sjølund, Grønninghoved, Hejls & Hejlsminde
Claus Benthin-Larsen
Tlf. 30737674
Email: redderliv@de7landsbyer.dk
 
Jordrup (6064)
Sanne Bælum
Tlf. 30302235
Email: sannebaelum@live.dk
 
Almind
Lars Hemrich
Tlf. 22251874
Email: hemrich24@gmail.com
 

Middelfart

Strib
Søren Mommsen
Tlf. 25872616
Email: s.mommsen@dadlnet.dk
 
Middelfart
Carsten Madsen
Tlf. 40321222
Email: murermester.madsen@mail.dk
 

Nordfyns

Bogense
Flemming Lunde Sørensen
Tlf. 40373767
Email: flunde48@gmail.com
 
Otterup
Flemming Lunde Sørensen
Tlf. 40373767
Email: flunde48@gmail.com
 
Søndersø
Flemming Lunde Sørensen
Tlf. 40373767
Email: flunde48@gmail.com
 

Nyborg

Nyborg
Per Balle Kildelund
Tlf. 23250461
Email: Pbk@safeday.dk
 
Tårup-Frørup
Arne Nielsen
Tlf. 30131386
Email: lotkarn1@gmail.com
 

Odense

Odense
Thomas Bjørn Kristensen
Tlf. 20290020
Email: redderliv@nalnet.dk
 

Svendborg

Fjellebroen-Ulbølle-Strandhose
John Kramme
Tlf. 29724046
Email: speedo@jkramme.dk
 
Lundeborg
Mathilde Bondo
Tlf. 23235850
Email: mathilde@lasseogmathilde.dk
 
Kværndrup, Ryslinge og Gislev
Christina Pedersen
Tlf. 51214939
Email: cp@besked.com
 
Åbyskov, Skårupøre
Jan Askholm
Tlf. 72215522
Email: jan.askholm@gmail.com
 

Sønderborg

Broager
Michael Jens Plambeck
Tlf. 21771364
Email: mlplambeck@mail.dk
 
Nordborg (6430)
Thomas Evald
Tlf. 21646766
Email: tevald@webspeed.dk
 
Gråsten
Claus Jørgensen
Tlf. 21358509
Email: landy2791@gmail.com
 

Tønder

Skærbæk-Frifelt-Rømø
Karin Mercedes Vilmun
Tlf. 30648607
Email: Karin@vilmun.com
 
Tønder
Allan Høeg
Tlf. 51279607
Email: Vicekaptajn.tfb@gmail.com
 

Varde

Årre
Lars Molbek Friis
Tlf. 26443971
Email: Friisfamilien@gmail.com
 
Nr. Nebel
Marlene Søndergaard-Nielsen
Tlf. 25717706
Email: 7706sn@gmail.com
 

Vejen

 
Andst-Vejen
Jens Kristian Johansen
Tlf. 30252444
Email: jens-johansen@mail.dk
 
Jels, Øster LIndet og Omegn
Henning Jensen
Tlf. 40175277
Email: Henningjensen812@gmail.com
 

Vejle

Jelling
Thomas Philipsen
Tlf. 22973929
Email: tph@parat.dk
 
Egtved-Ødsted-Randbøl-Vandel-Bredsten
Martin B. Hansen
Tlf. 40920570
Email: fejer@mail.dk
 
Vejle Midtby
Louise Larsen
Tlf. 30706783
Email: louiselarsen1402@gmail.com
 

Siden er sidst opdateret 23-09-2020.
Kontakt Sundhed

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap | Tilgængelighedserklæring